Кошик
20 відгуків

Негативний вплив азбесту на здоров'я

Негативний вплив азбесту на здоров'я

Термін «азбест» не ставитися до якогось одного конкретній речовині. Це загальна назва для шести різноманітних природних волокнистих матеріалів, які мають багато загальних характеристик.

Азбест складається з пучків надзвичайно тонких довгих волокон, вони легко відділяються один від одного і можуть переміщатися по повітрю.

Азбестові мінерали є вогнестійкими. Вони можуть вплітатися і володіють високою міцністю на розрив, стійкі до хімічних речовин, тепла та електроенергії, мають можливість кристалізації.

При попаданні азбестових частинок в легені значно зростає ризик азбестозу, раку легень та мезотеліоми.

Азбестоз це ракове захворювання, пов'язане з рубцюванням легенів, найчастіше воно зустрічається у людей, які схильні до впливу азбесту на робочому місці. Так як його волокна легко прикріплюються до одягу, інструментів і шкірі, то негативний вплив азбесту продовжується і поза роботи. Згідно зі статистикою за 2014 рік, близько 125 мільйонів чоловік в світі зазнають впливу азбесту на робочому місці, а за оцінками Всесвітньої Організації Здоров'я, понад 107 000 випадків смерті кожен рік можуть бути викликані професійним впливом азбесту.

Рак легенів є відносно поширеною формою. Куріння сигарет значно збільшує ризик розвитку раку легенів для людей, схильних до впливу азбесту. Міжнародне агентство з вивчення раку провели ряд досліджень по впливу азбесту на тварин. Результати онкологів агентства виявилися невтішними: азбест - канцероген, тобто викликає онкологічні захворювання. Такий статус цей матеріал офіційно має з 1987 року.

Мезотеліома є рідкісною формою раку мембран, що вистилають легкі, грудну клітку і черевну порожнину, вона практично завжди обумовлена виключно впливом азбесту. Симптоми цих захворювань можуть не проявлятися протягом 20-30 років після першого контакту з ним.

Асбест офіційно заборонений у всіх країнах Європейського Союзу, його не можна виробляти, імпортувати та використовувати.

Пароніт, що містить волокна азбесту, застосовувався по всьому світу до середини 80-х готовий як ущільнювальний матеріал і не мав альтернативи. Сучасні технології дозволяють випускати прокладочні матеріали без вмісту азбесту, які при цьому перевершують пароніт за своїми основними характеристиками.

Безасбестові прокладочні матеріали являють собою комбінацію арамідних волокон, в деяких випадках скловолокна, синтетичного каучуку і наповнювачів, що мають підвищену стійкість до температури, тиску і пристосовність. Поєднання неорганічних і органічних волокон з каучуком і скловолокном і різноманітних наповнювачів забезпечує великий діапазон варіацій, які мають різні механічні і температурні характеристики. Такі безазбестові прокладки забезпечують відмінне ущільнення, стиснення і відновлюваність, термостійкість, що виключає необхідність азбесту. Прокладки, виготовлені з пресованих безазбестових матеріалів, призначені для з'єднань, що контактують з газами, водою, парою, маслами, кислотами і лугами та іншими хімічними речовинами. Безасбестові прокладки забезпечують надійне з'єднання фланців у всіх галузях промисловості. Залежно від марки матеріалу, вони здатні відповідати робочим параметрами за температури від -200°С до +1000 °С і тиску до 25 Мпа.   

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner