Кошик
20 відгуків

Безазбестовий пароніт vs Азбестовий пароніт

Безазбестовий пароніт vs Азбестовий пароніт

До написання цієї статті нас змусила інформація, розміщена в інтернеті на сайті одного російського виробника азбестових виробів, у тому числі пароніту. Не буду цитувати цю статтю, просто дам посилання і короткі коментарі)).

Фейки треба спростовувати, інакше вони вводять в оману нів чому не винних читачів, тим більше, що вона розміщена в розділі «корисна інформація»:-)

Перше, що хотілося б звернути увагу автора: «ГОСТ 481-80 - Пароніт і прокладки з нього. Технічні умови» не має ніякого відношення до безасбестовому парониту. Безасбестові прокладочні матеріали виробляються по DIN 28091 - Технічні умови постачання листів для прокладок. Частина 1. Загальні вимоги до матеріалу для прокладок.

Що стосується «якості під великим питанням»:

Якість прокладного матеріалу, будь то азбестовий пароніт або безазбестовий ущільнювальний лист, залежить, в першу чергу, від виробника. Від культури виробництва на підприємстві, дотримання рецептури, технологічного процесу. Дуже велика спокуса для здешевлення продукції, замінити дорогі арамідні волокна фірми DuPont дешевим скловолокном, волокна якого хоч і термостійкі, але дуже крихкі. Або, наприклад, замість синтетичного каучуку (NBR, HNBR, SBR і т. д.) застосувати натуральний який не володіє достатньою хімічною стійкістю.

азбестовий пароніт vs безазбестовий пароніт

Європейські виробники безазбестових паронитов: Gambit, Frenzelit, Victor Reinz, Flexitallic, Klingersil, підтверджують якість своїх ущільнювальних листів відповідними сертифікатами.

Наприклад: BAM, WRAS, DVGW, Firesafe, Germanischer Lloyd TA-Luft. В Європі пред'являються дуже жорсткі вимоги до ущільнювальної продукції, зокрема, до такого показника, як величина питомої витоку. Для азбестового пароніту цей показник не повинен перевищувати 1 мг/м*с. Для безасбестового пароніту, наприклад Frenzelit novaphit, витік становить - 0,01 мг/м*с, тобто в 100 разів нижче.

Навіть європейські постачальники, що здійснюють реекспорт з третіх країн, що видають китайську продуцию за свою (а такі теж, на жаль є) оформляють необхідний мінімум.

Основні переваги сучасного ущільнювального матеріалу безасбестового пароніту:

· Більш низька питома витік

· Хрошая відновлюваність

· Краща пристосованість до нерівностей фланця

· Краща хімічна стійкість

· Не сприяє корозії фланців

· Наявність антипригарного покриття (не всі правда)

· Не шкодить здоров'ю (на це у нас, правда, поки що мало звертають увагу)

Безасбестові прокладки vs паронітові прокладки

Недобросовісні виробники, незалежно від національності, йдуть на все, лише б продати свою продукцію. Як буде стояти прокладка - не важливо. Тому що потім буде новий тендер, знову будуть шукати найнижчу ціну, забуваючи, що скупий платить двічі, і знову куплять «пароніт за низькою ціною», і знову механіки будуть плюватися... і так до безкінечності.

Хочеться задати питання автору хвалебного опису пароніту, чому Газпром не хоче купити азбестовий пароніт УраАТИ в Барнаулі, а вже більше 10 років набуває безазбестовий пароніт фірми Gambit в Польщі? Теж став жертвою пропаганди європейської або світової антиасбестовой компанії? Може бути просто знайшли оптимальний баланс ціна-якість?

Що стосується ціни на безазбестовий пароніт:

Вартість маслобензостойкого безасбестового пароніту не так вже висока.

Наприклад: в Україні можна купити безазбестовий паротит Gambit AF 200 Universal – це маслобензостійкий ущільнювальний матеріал для середніх параметрів в районі 200 грн/кг без ПДВ в залежності від товщини.

У виробі, мається на увазі фланцева прокладка, різниця у вартості азбестового та безасбестового пароніту зводиться до мінімуму, тим більше, що кращі ущільнювальні властивості дозволяють застосовувати прокладку на 30% меншою товщини, тесть можна поділити ціну безасбестового пароніту ще на 1,5.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner