Кошик
20 відгуків

Силіфонні компенсатори

Вміст

  1. Що таке сильфон?

  2. Силіфонні компенсатори

  3. Сфери застосування компенсаторів

  4. Стандартні типи компенсаторів

  5. Правила встановлення

  6. Технічні характеристики компенсаторів

 

Що таке сильфон?

Сильфон — пружна одношарова або багатошарова гофрована оболонка з металевих матеріалів, що зберігає міцність и щільність у разі багатоциклових деформацій стиснення, розтягування, изгиба і їх комбінацій під впливом внутрішнього або зовнішнього тиску, температури та механічних навантажень.

Це основний компонент компенсаторів, що являє собою багатошарову гнучку гофровану металеву трубку.

Сильфони виготовляються методом механічного формування або методом холодного гідроформування. Аркуш неіржавкої сталі подовжується (T.I.G. методом), а потім на сильфоні формуються паралельні гофри. Для того, щоб забезпечити максимальну гнучкість сильфона й одночасно максимальний опір тиску, стінки сильфона мають кілька шарів і кілька гофр. Отже, посилюючи один одного, шари сильфона забезпечують опір тиску, а гнучкість досягається завдяки зниженню товщини кожного шару.

Для виготовлення сильфонів використовує неіржавку сталь, яка гарантує високу температурну й антикорозійну стійкість і дає змогу широко застосовувати компенсатори.

Для того, щоб витримувати високий внутрішній тиск, сильфон має бути дуже гнучким. Водночас гнучкість сильфона  може спровокувати або точкову нестійкість, або нестійкість хвилеподібного характеру. Нестійкість компенсатора не зменшує міцність сильфона, але може скоротити  термін його експлуатації. Щоб уникнути нестабільності сильфона, виробнику необхідно проводити ретельні розрахунки.

 

 

Силіфонні компенсатори

Компенсатори сконструйовані та виготовлені так, щоб забезпечувати максимальне поглинання вібрацій і переміщень у різних частинах трубопроводів, гідравлічних системах верстатів або іншого обладнання. Вібрації та переміщення, які необхідно компенсувати, можуть бути спричинені численними чинниками, зокрема змінюваною температурою. Можливі сфери застосування досить широкі та містять у собі всі галузі промисловості.

 

 

 

 

     Переміщення можуть бути 4 типів:

Осовієві
 
Спередові
 
Кутові
 
Змішані
 

Важливі характеристики, необхідні для правильного підбору компенсатора, мають містити не тільки  необхідний тип переміщення, амплітуду  і частоту (кількість) переміщень, а також дані про внутрішній рівень (особливо якщо вона корозійно-небезпечна) і робочі умови (зокрема про тиск і температуру).

 

Компенсатори мають широкий спектр технічних характеристик і мають такі якості:

  • Висока здатність до компенсації переміщень
  • Висока гнучкість
  • Стійкість до високих і низьких температур і тиску
  • Опір до корозії
  • Мають великий асортимент діаметрів
  • Передають мінімальні навантаження на нездійснені конструкції
  • Нескладно монтуються
  • Не вимагають обслуговування

 

ВНУТРЕННЯЯ ГИЛЬЗА

Внутрішня гільза являє собою металеву трубку циліндричної форми, яка слугує для зниження негативного впливу внутрішнього середовища на сильфон. Внутрішня гільза неабияк знижує турбулентність потоку, зменшує навантаження на внутрішню частину сильфона, зменшує знос сильфона.

 

 

 

 

 

Сфери застосування компенсаторів

  • Нефтяна й газова та хімічна промисловість
  • Системи опалення багатоповерхових будівель
  • Енергетичний комплекс
  • Судобудування й автомобілебудування
  • Автомобілебудування та моторобудування
  • Будівництво й експлуатація теплових мереж
  • Військово-промисловий і авіакосмічний комплекс
  • Атомна промисловість
  • Сталелітейні заводи
  • Траси водопостачання
  • Целюлозо-паперові комбінати
  • Цементні заводи
  • Транспортування нафти

 

 

Стандартні типи компенсаторів

Є такі типи сильфонних компенсаторів:

 
· Осьові компенсатори складаються із сильфона та фланцевих або приварних патрубків. Ці компенсатори поглинають осьові переміщення й мають бути встановлені між двома нерухомими опорами.

 

 
 
· Кутові компенсатори складаються із сильфона, який має пристосування, що працює як шарніри. Ці пристосування дають змогу компенсатору згинатися в одній площині та допомагають витримувати зусилля від внутрішнього тиску на сильфон.

 

 

· Кардані компенсатори мають кілька шарнірів. Цей тип компенсатора може згинатися у двох перпендикулярних площинах.

 

 

· Зсувові компенсатори складаються з двох сильфонів, з'єднаних відрізком труби. Ця труба з'єднана з приєднувальними патрубками за допомогою стрижнів. Ці стрижні сприймають зусилля від внутрішнього тиску на сильфон.

 

· Сферичний компенсатор відрізняється від стандартного зсувного компенсатора тим, що стрижні прикріплені до фланців за допомогою сферічного пристосування. У цьому разі зсув можливий у різних площинах.

 

 

· Універсальний компенсатор складається з двох сильфонів, які з'єднані нерухомою частиною. Цей компенсатор дає змогу компенсувати зсувні або комбіновані осьові та зсувні переміщення.

  

 
· Розвантажуваний компенсатор може бути виготовлений як в осьовій, так і в універсальній версії. Основною особливістю цього типу компенсаторів є те, що він балансує тиск усередині труби, на якій він встановлений, і не створює додаткові навантаження на нерухомі опори.

 

· Монтажний компенсатор дає змогу швидко демонтувати та монтувати обладнання, встановлене на трубопроводі, наприклад, засувки. Через приєднання  гайки до стрижнів досягається стиснення металевого сильфона монтажного компенсатора, що дає змогу швидко демонтувати/монтувати обладнання.

Компенсатори мають діаметр від Ду40 до Ду3500,  розраховані на тиск від Pу2,5 до Ру64 і мають або  фланцеве,  або приварне з'єднання (патрубки).

 

Правила встановлення

Загальні запобіжні заходи

  • Під час встановлення компенсатора необхідно бути обережним, щоб не пошкодити сильфон. Якщо компенсатор підлягав зберіганню перед встановленням, то необхідно переконатися, що всередині гофр немає сторонніх предметів. Необхідно переконатися, що компенсатор не стикається з залізом або дрібним пилом, щоб унеможливити виникнення іржі
  • Компенсатори мають певні типорозміри та технічні характеристики, які вказані в каталозі. Перевірте, щоб розрахункове розширення, яке має поглинати компенсатор, не перевищувало даних, зазначених у каталозі
  • Приварюючи компенсатор до трубопроводу, необхідно забезпечити захист сильфона (зокрема від іскор зварювання
  • Неправильне встановлення вкорочує термін експлуатації компенсатора, а також знижує його здатність протистояти тиску робочого середовища
  • Якщо трубопровід встановлений горизонтально, необхідно встановити додаткові осьові опори й, можливо, ковзні опори, щоб уникнути додаткового навантаження й напруги в трубопроводі через вагу; щоб уникнути цієї проблеми,  ми рекомендуємо використовувати  роликові опори
 
 
Трубопровід без напрямних опор
 
 
Трубопровід із напрямними опорами

 

 

 
 
PF — перша та друга напрямні опори
 
G — ковзна опора

 

  • Перед опресуванням системи переконайтеся в правильності встановлення необхідних напрямних і нерухомих опор
  • Під час і після опресування трубопроводу ретельно перевірте його від початку до кінця, щоб переконатися, що немає деформацій і зміщення нерухомих і напрямних опор
  • Перевірте, що в трубопроводі не може виникнути гідравлічний удар. Гідравлічний удар  може деформувати сильфон компенсатора та вивести його з ладу. Якщо є можливість виникнення гідравлічного удару, то необхідно встановити обладнання із захисту від гідравлічного удару
  • Стандартно компенсатор постачається без антикорозійного покриття

 

Технічні характеристики компенсаторів

Технические характеристики сильфонных компенсаторов

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner